Život v obci

Mimoriadna situácia v obci

V nedeľu popoludní 5.8.2018 sa obcou prehnala silná búrka s krúpami, ktorá spôsobila lokálnu povodeň.

V obci zasadal krízový štáb. Cesta u Holých bola zaplavená. Kvôli bezpečnosti ju museli uzatvoriť. Mosty na ceste smerom do Holých boli silno poškodené. V miestnej časti Majer a Holých sa vylial potok do záhrad a pivníc domov. Cesta na Blažkovú je neprejazdná osobnými vozidlami. V osade zostali odrezaní ako obyvatelia, tak i chatári. Ľudia museli odstraňovať nánosy bahna zo svojich záhrad aj z pivníc domov.

Hasiči z HaZZ Čadca spolu s dobrovoľnými hasičskými zbormi Zákopčie Ústredie, Zákopčie Tarabov, Korňa, Olešná, Turzovka, Žilina a záchrannou brigádou odčerpávali vodu zo zatopených priestorov a pivníc. Zamestnanci OVPS Zákopčie a z OKVS Raková čistili upchaté priepusty.

Fotografie poskytli obyvatelia obce Zákopčie.

Vytvorené: 6. 8. 2018
Posledná aktualizácia: 6. 8. 2018 10:19