Život v obci

OZNAM o zápise detí do Materskej školy Zákopčie

Riaditeľka Materskej školy Zákopčie č. 888, po dohode so zriaďovateľom Obce Zákopčie a v súlade s platnou legislatívou, určuje zápis detí do materskej školy pre školský rok 2018/2019 následovne:
Termín podávania žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie:
od 14. mája – do 25. mája 2018, v čase od 10:30 – do 12:00 hod.
Miesto podávania žiadostí: Materská škola Zákopčie č. 888, 023 11 Zákopčie

Podmiekny na prijatie:

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma:

• dieťa od troch do šiestich rokov veku

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijíma dieťa:

• ktoré dovŕšilo piaty rok veku - do 31. 08. príslušného kalendár. roka - predškoláci

• s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky, ktorého zákonný zástupca do 25.mája 2018 predloží písomné Rozhodnutie riaditeľa ZŠ o odklade plnenia povinnej školskej dochádzky

• s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky.

Výnimočne možno do materskej školy prijať aj dieťa od dvoch rokov veku, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky (predovšetkým kapacitné podmienky) a ak sú uspokojené žiadosti rodičov/zákonných zástupcov detí, ktoré dovŕšili piaty rok veku, detí s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky a detí s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky, ako aj detí vo veku od troch rokov.

K zápisu je potrebné priniesť:

• písomnú žiadosť zákonného zástupcu o prijatie dieťaťa do materskej školy

• potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní.

Tlačivá je možné vyzdvihnúť v materskej škole alebo stiahnuť na: www.zakopcie.eu.

• kópiu preukazu poistenca dieťaťa

• rodný list dieťaťa

• zákonní zástupcovia si so sebou prinesú občiansky preukaz

• ak sa do materskej školy prihlasuje dieťa, ktoré má zariadením výchovného poradenstva a prevencie identifikované špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby (ďalej len „ŠVVP“), zákonný zástupca musí okrem žiadosti o prijatie dieťaťa a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa predložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie; ak ide o dieťa so zmyslovým a telesným postihnutím, aj vyjadrenie príslušného odborného lekára.

Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do MŠ vydá riaditeľka najneskôr do 30.júna 2018. Žiadam rodičov, aby dodržali termín zápisu.

Prerokované na pedagogickej rade dňa: 26.03.2018

Prerokované so zriaďovateľom, Ing. Františkom Hažíkom dňa: 27.03.2018

V Zákopčí, 27.03.2018

Martina Hažíková