Oznam k sčítaniu obyvateľov

sčítanie obyvateľovK dnešnému dňu 12.03.2021 sa sčítalo 1142 obyvateľov našej obce, čo je 63,83 %. Do skončenia doby sčítania zostáva 19 dní.

A tých, ktorí sa z akýchkoľvek príčin ešte nesčítali, vyzývame a pripomíname:

Sčítací formulár nájdete na www.scitanie.sk a samosčítanie potrvá do 31. marca 2021.

Vyplnenie formuláru trvá 5-10 minút.

Dieťa do 18 rokov sčíta rodič alebo zákonný zástupca na základe rodného čísla dieťaťa.

Údaje vypĺňame platné k 1.1.2021.

V prípade otázok týkajúcich sa vyplnenia formulára je možné využiť informačnú linku Štatistického úradu SR 02/20 92 49 19.

Zúčastniť sa sčítania je zákonnou povinnosťou každého obyvateľa Slovenskej republiky, či už tu má trvalý, prechodný, obvyklý alebo tolerovaný pobyt.

A prečo je dôležité sa sčítať?

Sčítanie slúži ako podpora rozvoja na regionálnej i lokálnej úrovni, údaje majú vplyv na výšku podielových daní pre obec, sú podkladom pri čerpaní eurofondov, napr. na opravu ciest, podporu voľnočasových aktivít, cestovného ruchu atď., prinášajú dôležité informácie pre budovanie siete rôznych služieb ...

Takže, nezabudnite sa sčítať, je to dôležité aj pre našu obec.

ĎAKUJEME.

Vytvorené: 12. 3. 2021