Obsah

Prebieha SČÍTANIE OBYVATEĽOV od 15. februára 2021 do 31. marca 2021

Typ: ostatné
sčítanie obyvateľovKaždý občan Slovenskej republiky je povinný sčítať sa sám vyplnením sčítacieho formulára, ktorý sa nachádza na stránke www.scitanie.sk. Na účely sčítania sa obyvateľom rozumie každý, kto má v Slovenskej republike trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt.

Obyvateľom sa zároveň rozumie aj občan Európskej únie, ktorý má na území Slovenskej republiky obvyklý pobyt.

Za neplnoletého obyvateľa a za obyvateľa, ktorý nie je spôsobilý na právne úkony má povinnosť vyplniť sčítací formulár jeho zákonný zástupca. Elektronické samosčítanie v období pandémie je najbezpečnejšie. Z toho dôvodu sa kladie dôraz na sčítanie obyvateľov, ktorí sa nemôžu elektronicky sčítať sami, aby využili možnosť sčítať sa s pomocou inej osoby, najmä blízkej osoby alebo osoby žijúcej s obyvateľom v jednej bytovej domácnosti, pomocou počítača, tabletu, notebooku alebo mobilného zariadenia vyplnením formulára.

Obyvatelia, ktorí sa nemôžu sčítať elektronicky sami, ani s pomocou blízkej osoby alebo osoby žijúcej s obyvateľom v jednej domácnosti (napr. seniori, imobilní, zdravotné postihnutí, digitálne vylúčení a pod.) môžu využiť asistované sčítanie, ktoré sa bude realizovať od 1.4.2021 do 31.10.2021.

K dnešnému dňu sa v našej obci sčítalo 14,81 % obyvateľov.

www.scitanie.sk


Vytvorené: 17. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 17. 2. 2021 14:20
Autor: Správce Webu