Sčítanie je povinné pre všetkých obyvateľov, deti sčítavajú rodičia

sčítanie obyvateľovPovinnosť sčítať sa majú podľa zákona všetci obyvatelia Slovenska. Pod pojmom obyvateľ sa rozumie každý, kto má na Slovensku trvalý, prechodný, ale aj tolerovaný pobyt. Sčítať sa je povinný aj občan Európskej únie, ktorý má na Slovensku obvyklý pobyt.

Deti do 18 rokov sčítajú rodičia alebo ich zákonný zástupca, pri prihlásení do formulára sa zadáva rodné číslo dieťaťa.

Vážení obyvatelia, pomôžte so sčítaním sa svojim príbuzným alebo blízkym, ktorí si nevedia poradiť s elektronickým sčítaním, ak Vás o to požiadajú.

Obyvateľom, ktorí si nesplnia zákonnú povinnosť sčítať sa, môže obec uložiť pokutu vo výške od 25 do 250 eur za každú nesčítanú osobu.

Do konca termínu sčítania zostáva 26 dní.

K dnešnému dňu sa v našej obci sčítalo 46,28 %, čo je 828 obyvateľov.

Sčítate sa na webovej stránke www.scitanie.sk, alebo pomocou mobilnej aplikácie SODB 2021, kde jednoducho vyklikáte sčítací formulár.

Vytvorené: 5. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 5. 3. 2021 10:42