Sčítanie obyvateľov Slovenska končí 31.3.2021

sčítanie obyvateľovDo skončenia doby sčítania zostáva už iba 12 dní.
Upozorňujeme občanov, ktorí sa ešte nesčítali, aby tak urobili čo najskôr.

K dnešnému dňu 19.3.2021 sa v našej obci sčítalo 75,68 % čo je 1354 obyvateľov.

Zároveň upozorňujeme starších občanov, aby si dávali pozor na falošných sčítacích asistentov. Mohli by ich telefonicky alebo osobne kontaktovať podvodníci a ponúkať pomoc pri elektronickom alebo asistenčnom sčítaní. Všetkým, ktorí potrebujú pomoc pri elektronickom sčítaní, odporúčame, aby žiadali o pomoc iba svojich príbuzných, prípadne známych, ktorých poznajú, a ktorým dôverujú.

Mobilných asistentov sčítania ustanovuje obec. Budú sa povinne preukazovať príslušným preukazom. Obyvatelia si s nimi najskôr dohodnú presný čas príchodu. V telefonáte sa dozvedia aj meno a priezvisko mobilného asistenta. Od týchto opatrení sa očakáva eliminácia podvodných konaní - podvodníkom nejde o pomoc, chcú sa dostať do príbytku obete a obrať ju o peniaze či iné cennosti. Podľa skúseností polície nepohrdnú ani osobnými dokladmi, ktoré by mohli zneužiť.

Asistenčné sčítanie bude prebiehať od 1. apríla a potrvá najneskôr do 31. októbra 2021.

Viac informácií nájdete TU

Sčítate sa na: www.scitanie.sk