Špeciálny režim premávania autobusov od 01. júna 2020

autobusová dopravaNa základe rozhodnutia Žilinského samosprávneho kraja budú spoje prímestskej dopravy v Žilinskom regióne od 01. júna 2020 (pondelok) premávať v špeciálnom režime. V rámci špeciálneho režimu budú pridané ďalšie spoje, ktoré zabezpečia najmä prepravu žiakov do materských škôl a základných škôl.

Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky 18. mája 2020 povolil 4. fázu uvoľňovania protipandemických opatrení súvisiacich s COVID-19. Jedným z nich je aj otváranie materských a základných škôl od 1. júna 2020. V nadväznosti na toto uvoľnenie Žilinský samosprávny kraj rozhodol, že spoje prímestskej autobusovej dopravy budú jazdiť počas pracovných dní v špeciálnom režime, ktorý zabezpečí školskú dochádzku detí 1. až 5. ročníka základných škôl a zohľadní aktuálne požiadavky na prepravu cestujúcich. Počas pracovných dní budú v tomto novom špeciálnom cestovnom poriadku platnom od 01. júna 2020, premávať spoje s označením x a x10, pričom nebudú premávať spoje s označením x11.

Viac informácií nájdete na stránke SAD Žilina:

Vytvorené: 1. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 1. 6. 2020 10:00