Výzva majiteľom motorových vozidiel - zákaz parkovania na chodníkoch a obecných komunikáciách

zimná údržbaObecný úrad Zákopčie žiada občanov, aby neparkovali svoje motorové vozidlá na obecných komunikáciách, chodníkoch a tiež na prístupových cestách do odľahlých osád.
Ak budú aj naďalej na týchto komunikáciách alebo okolo nich odstavené motorové vozidlá nebude sa na nich vykonávať zimná údržba.

Parkovaním týchto vozidiel sa vytvárajú prekážky pri zimnej údržbe ciest a tiež prekážky pri likvidácii odpadu a v neposlednej miere aj chodcom.

Zároveň je tým ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a znemožnený rýchly prístup záchranných a zásahových vozidiel k nehnuteľnostiam, čím porušujete zákon č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách v platnom znení.

Za pochopenie ďakujeme.

Vytvorené: 17. 2. 2021