Zber použitého kuchynského oleja

zber použitého kuchynského oleja

Obec Zákopčie začína od 1. júna 2022 so zberom použitého kuchynského oleja a tukov.
Oleje sa budú v našej obci zbierať každý mesiac s ostatným separovaným odpadom.

Triediť môžete všetky druhy potravinárskych olejov (slnečnicový, olivový, repkový, sójový, palmový, kokosový a ďalšie), tuky (maslo, margarín alebo napríklad masť) a tiež všetky oleje a tuky z konzerv, šalátov, smaženia, fritovania, fondue, zo zeleniny, mäsa, rýb, syrov či húb nakladaných v oleji alebo marinád na grilovanie.

Použité oleje a tuky stačí doma zliať do akejkoľvek PET fľaše, ktorú ste zvyknutí triediť.

Olej nechajte pred preliatím vždy úplne vychladnúť, aby nedošlo k popáleniu. Ideálne je fľašu naplniť celú. Olej do nej môžete zlievať postupne, nezabudnite ju však zakaždým starostlivo uzavrieť. Sklenené fľaše sa nesmú používať!

Viac info: https://www.triedimolej.sk/

Dátum vloženia: 30. 5. 2022 10:27