Potvrdenie o žití

erb obce Zákopčie

Česká správa sociálního zabezpečení v Prahe oznamuje svojim klientom, že bude akceptovať zaslanie aj úradne neoverených potvrdení o žití. K potvrdeniu je v tom prípade nutné pripojiť krátke vyjadrenie svojej situácie, ktorá znemožňovala podpis overiť. (Napríklad: domáca karanténa, zákaz vychádzania a pod.)

Vyjadrenie České správy sociálního zabezpečení:

Pokud poživatelé důchodu mají důvody, které jim brání nechat si ověřit vlastnoruční podpis na Potvrzení o žití, mohou poslat tiskopis bez tohoto ověření podpisu a připojit krátké zdůvodnění své situace, která jim znemožňuje nechat si podpis na Potvrzení o žití úředně ověřit.

ČSSZ Potvrzení o žití zaslané elektronicky e-mailem na adresu posta@cssz.cz bez úředně ověřeného vlastnoručního podpisu důchodce či bez jeho uznávaného elektronického podpisu vzhledem k celosvětové pandemické situaci přijímá bez dodržení všech předepsaných zákonných náležitostí POUZE za situace, kdy z objektivních důvodů (např. uzavření pošt) není možné tiskopis doručit jiným způsobem. Odesilatel však musí v průvodním textu e-mailu pravdivě uvést důvod, který mu brání zaslat ČSSZ potvrzení o žití standardním způsobem.

Dátum vloženia: 3. 11. 2020 10:12
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 11. 2020 10:16