Aktuálne informácie k zasielaniu potvrdenia o žití pre výplatu dôchodku do zahraničia

česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení oznamuje dôchodcom, poberajúcim dôchodok z Českej republiky, že potvrdenie o žití nemusí byť úradne osvedčené.

Tlačivo treba vypísať, vlastnoručne podpísať a na miesto úradnej pečiatky je potrebné napísať text "Nie je možné úradne overiť z dôvodu COVID-19 - vyhlásenie núdzového stavu". Vyplnené tlačivo treba poslať poštou.

ČSSZ informuje, že s účinnosťou od 01. 01. 2021 po dobu trvania pandemickej situácie bude akceptovať Potvrdenie o žití aj bez úradného overenia vlastnoručného podpisu oprávneného príjemcu dôchodku.

Viacjazyčné formuláre Potvrdenie o žití nájdete na webových stránkach ČSSZ na adrese:

Informácie k Potvrdeniu o žití

Aktuální informace k Potvrzení o žití pro výplatu důchodu do zahraničí.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 146,04 kB
Dátum vloženia: 27. 7. 2021 8:29