Obec Zákopčie
obecZákopčie

Ide, ide vláčik – nová výstava v Kysuckom múzeu

plagát - Ide, ide vláčik

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu Ide, ide vláčik.

Výstava je zameraná na históriu železničnej dopravy na Kysuciach. Dobové fotografie Vás prenesú do čias výstavby Košicko-bohumínskej trasy, či prevozu dreva po „úzkokoľajkách“ na pílu.

Pripravené máme elektrické modely vlakov, zaujímavé exponáty zo zbierok Kysuckého múzea, ako aj videoprojekciu a hravé aktivity pre najmenších. Peknú fotografiu z výstavy si môžete urobiť na našom drevenom vláčiku s originálnymi železničiarskymi doplnkami.

Každú stredu pre školské kolektívy ponúkame, v cene vstupného, aj možnosť prednášky nášho historika Martina Turóciho o dejinách železnice, spojenej s tvorivou dielňou. Tvorivé dielne pre verejnosť s témou železnice budú každú sobotu o 11:00 a 14:00 hod.

V prípade záujmu o prednášku, či tvorivú dielňu je potrebné sa vopred objednať e-mailom na gilaniova@kysuckemuzeum.sk.

Výstava je prístupná v Múzeu Čadca na Moyzesovej ulici od 20. januára do 14. apríla 2024. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Ing. Veronika Gilániová

Kysucké múzeum

Dátum vloženia: 23. 1. 2024 12:38
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 1. 2024 12:42

Život v obci

Obecný rozhlas

Posledný vyhlásený oznam v obecnom rozhlase si môžete vypočuť na tel. čísle: 0911 844 206

Zasielanie oznamov formou SMS

mobil_sms

Získajte aktuálne oznamy, ktoré boli vyhlásené v obecnom rozhlase priamo do mobilného telefónu formou SMS.

Je potrebné vytlačiť Súhlas so spracovaním osobných údajov, podpísať a doručiť na Obecný úrad v Zákopčí.

Súhlas dotknutej osoby

Spoznajte