Kopaničiarske hody 2022

Obec Zákopčie má po dvojročnej pauze spôsobenej covidovou pandémiou za sebou úspešný 13. ročník Kopaničiarskych hodov, ktorý bol zároveň aj oslavou 360. výročia prvej písomnej zmienky o obci Zákopčie (1662 - 2022).

Slávnosť sa začala odpustovými svätými omšami v našom farskom kostole sv. Jána Krstiteľa (o 10.30 hod. aj so slávnostným sprievodom).

Počasie skutočne prialo a ľudia sa mohli zabaviť na kultúrnom programe, ktorý sa konal v Areáli pod hríbom.

Na úvod sa všetkým prítomným prihovoril starosta obce Ján Slaninák, po ňom sa úlohy moderátora zhostil Dominik Slaninák.

V programe vystúpili najmladšie mažoretky Zákopčie, Detský folklórny súbor Studnička, hudobná skupina Kortina, Ľudová hudba Jána Maka a Pohoreľski chlopi (mužská spevácka skupina Kráľova hoľa z Pohorelej), Ploštín Punk a na záver Kysucká vrchárska heligónka.

Počas celého dňa boli pre návštevníkov slávnosti k dispozícii predajné stánky, kolotoče a bohaté občerstvenie.

Zároveň poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli pri organizácii podujatia: členom Dobrovoľného hasičského zboru Zákopčie, členom Dobrovoľného hasičského zboru Zákopčie - Tarabov, vedeniu obce Zákopčie, zamestnancom Obecného úradu Zákopčie, správcovi farnosti Zákopčie Mgr. Ing. Karolovi Vallovi.

Dátum vloženia: 27. 6. 2022 10:29
Dátum poslednej aktualizácie: 27. 6. 2022 11:12