Nové knihy vďaka FPU 2019

Plagát - Nové knihy z FPUFond na podporu umenia poskytuje finančné prostriedky najmä na tvorbu, šírenie a prezentáciu umeleckých diel, na vzdelávacie programy v oblasti umenia a kultúry. Jeho hlavným poslaním je podpora „živého“ umenia a kultúry. Z verejných zdrojov prispieva aj na zariadenie a nákup kníh do knižníc. Zámerom nášho projektu bolo zviditeľniť knižnicu ako modernú fungujúcu inštitúciu s verejno-prospešnými službami. Pozdvihnúť význam knižnice, zvýšiť jej prestíž, poukázať na jej prospešnosť a získať podporu verejnosti, čo sa nám aj darí. Vďaka Fondu na podporu umenia sme mohli v roku 2019 nakúpiť 128 nových kníh za 1000 eur.

Z nových kníh by som vyzdvihla knihy od Veroniky Homolovej Tóthovej Mama milovala Gabčíka, Hany Repovej Boh plače potichu a Jozefa Kariku Priepasť. Doplnili sme ďalšie diela našich i svetových spisovateľov, medzi ktorými víťazí v obľúbenosti Jo Nesbo, John Grisham, Katarína Gillerová, Ivana Ondriová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Adriana Macháčová, Marta Fartelová, či Táňa Keleová-Vasilková a mnoho ďalších. Doplnili sme aj literatúru pre mládež knihami Leny Riečanskej, Ondreja Sliackeho, Renáty Matúškovej, Mariána Kubicska, J. K. Rowlingovej, aby sme si získali aj našich násťročných čitateľov. A samozrejme v ponuke je veľa detských kníh slovenských autorov, nechýbajú knihy Gabriely Futovej, Ondreja Klenovského, Viery Švenkovej, Ivana Sedláka, Jána Milčáka, Ondreja Nagaja alebo Jozefa Slováka.

Do knižničného fondu tak pribudlo 11 kníh do náučnej literatúry. Deťom a mládeži je určených 55 nových kníh. Celkom 62 románov a detektívok pribudlo do oddelenia beletrie pre dospelých čitateľov. Celkovo sa zvýšil počet v našom knižničnom fonde, v tomto roku, o 142 kníh.

Všetky sú zaevidované v našom katalógu a čitatelia si ich môžu nájsť na stránke obce:

nasa-obec/obecna-kniznica/nove-knihy/

V súčasnosti máme v ponuke 13 659 kníh. Za peniaze zo spolufinancovania projektu obce Zákopčie sme nakúpili 9 nových kníh v hodnote 61,57 eur.

logo FPU

Nové knihy z podpory FPU 2019Nové knihy zakúpené z podpory FPU 2019Nové knihy zakúpené z podpory FPU 2019

Zoznam kníh zakúpených z FPU 2019

Príloha