Obec Zákopčie opäť zasiahla blesková povodeň

Včera 16.6.2022, krátko po 17:00 hodine sa prehnala obcou silná búrka s intenzívnymi lejakmi a krúpami, čo spôsobilo vybreženie potoka, upchanie priepustov a voda následne zatopila pivnice rodinných domov, záhrady a poškodila cesty.

Najviac postihnutá bola časť obce v Ústredí, u Holých, Kordišov a u Ditkov, kde zasahovali hasiči z Čadce a táto osada je momentálne odrezaná od sveta.

Na pomoc pri odstraňovaní následkov okamžite vyrazili členovia obidvoch našich dobrovoľných hasičských zborov z Ústredia a od Tarabov, ktorým na pomoc prišli aj dobrovoľní hasiči zo Staškova a Rakovej.

Hasiči pomáhali ľudom čerpať zatopené pivnice, upratovať cesty, čistiť upchané priepusty, ktoré pomáhali uvoľňovať aj súkromníci s bagrami.

Starosta obce Zákopčie Ján Slaninák, ktorý dohliadal na odstraňovanie následkov povodne, chce osobne poďakovať za pomoc a enormné nasadenie členom DHZ Zákopčie - Ústredie, DHZ Zákopčie - Tarabov, DHZ Raková, DHZ Staškov, hasičom z Čadce, súkromníkom z bagrami - Jaroslavovi Rovňaníkovi, Tomášovi Badurovi, Martinovi Rovňaníkovi, zamestnancom obce a všetkých, ktorí sa v tejto neľahkej situácii snažili pomôcť.

Dátum vloženia: 17. 6. 2022 13:49
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 6. 2022 12:06