Potvrdenie o žití opäť bez overenia - dočasne

česká správa sociálního zabezpečení

Vzhľadom k súčasnej pandemickej situácií Česká správa sociálneho zabezpečenia stále výnimočne akceptuje Potvrdenie o žití, ktoré nemá všetky predpísané náležitosti (t.j. i bez overeného podpisu dôchodcu a zaslané naskenované e-mailom na adresu posta@cssz.cz bez uznaného elektronického podpisu).

V tlačive nezabudnúť:

- vyplniť svoje údaje
- napísať dátum
- podpísať
- dopísať krátke zdôvodnenie:
„Podpis neoverený z dôvodu pretrvávania pandémie ochorenia COVID – 19 a z dôvodu mimoriadnych opatrení“

Citácia:

Potvrzení o žití, které nemá všechny předepsané náležitosti (tj. i bez ověřeného podpisu důchodce a zaslané naskenované e-mailem na adresu posta@cssz.cz bez uznaného elektronického podpisu), akceptované ze strany ČSSZ po dobu pandemie COVID, mohou zasílat i důchodci ze Slovenska,  kteří v návaznosti na uzavřenou Dohodu o elektronické výměně dat mezi ČSSZ a SP budou Potvrzení o žití zasílat jen jedenkrát ročně.

Dátum vloženia: 31. 1. 2022 14:03
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 1. 2022 14:13