ŠACHOM cez Vianoce v Zákopčí

Na sklonku minulého roka, vo štvrtok 29. decembra, sa v Zákopčí U Fľašíka (Bakchus) uskutočnil 1. ročník Šachového Holeštiakovho memoriálu (ŠACHOM), na ktorom sa zúčastnilo 34 dvojčlenných družstiev zložených výhradne z rodinných príslušníkov.

Na sklonku minulého roka, vo štvrtok 29. decembra, sa v Zákopčí U Fľašíka (Bakchus) uskutočnil 1. ročník Šachového Holeštiakovho memoriálu (ŠACHOM), na ktorom sa zúčastnilo 34 dvojčlenných družstiev zložených výhradne z rodinných príslušníkov. V deviatich kolách tohto nevšedného turnaja si sily zmerali viacerí fidemajstri (FM), majstri Slovenska, slovenskí šachoví reprezentanti, ale aj nadšenci, začiatočníci, vrátane viacero tímov zo Zákopčia alebo pôvodom zo Zákopčia. Nechýbali ani prekvapujúce výsledky. Dôležitá však bola správna, pohodová, vianočná atmosféra, hoci bojovnosť nikomu nechýbala. Víťazom sa stal tím Briestenských (Slovan Bratislava) pred Zvaríkovcami (Mladosť Žilina), Špiriakovcami (ŠK Nesluša), Tomčíkovcami (TJ Rajecké Teplice), Holeštiakovcami (Caissa Čadca), Červeňovcami (Caissa Čadca), Šustekovcami (Mladosť Žilina) a ďalšími. Najlepším hráčom na prvej šachovnici sa stal Juraj Tatarka (Caissa Čadca), najlepšou na druhej šachovnici bola Alexandra Zvaríková (Mladosť Žilina). Na úvod sa prihovoril prítomným starosta obce František Hažík, ktorý venoval ďalšie ceny pre víťazné družstvá. Nasledovala krátka prednáška o zaujímavostiach z histórie Zákopčia od historika Martina Turóciho. Súčasťou turnaja boli dve tematické výstavy: Kráľovská hra očami detí, Šach ako inšpirácia v umení. Dôstojný cenový fond, trofeje, vecné ceny vytvárali slušnú motiváciu. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa pričinili o tento turnaj - rodine Pavla Holeštiaka, Kysuckej šachovej škole, OR SNS Čadca, VZLET Čadca, Urpiner. Poďakovanie patrí i mediálnym partnerom, ktorými boli Týždenník Kysuce, Extra plus, Slovenské národné noviny, Kultúra a Svedectvo, www.chess.sk . Tešíme sa už na druhý ročník, ktorý sa uskutoční 29.12. 2017 v Zákopčí.

Dátum vloženia: 4. 1. 2017 11:21
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 11. 2017 11:22