Samosprávy sa pripravujú na celoslovenskú protestnú akciu

stretnutie starostov a primátorov Kysúc

Z rokovania predstaviteľov Združenia miest a obcí Kysúc a Združenia miest a obcí Dolných Kysúc, zo dňa 20. januára 2023: Primátori a starostovia Kysúc vyhlasujú:

1. Žiadame Vládu SR, aby predstaviteľov miest a obcí v termíne do 31. januára 2023 informovala koľko, kedy a na ako dlho poskytne kompenzáciu za výpadky, ktoré nastali v dôsledku energetickej krízy, inflácie, zavedenia a prijatia právnych predpisov spôsobujúcich výpadky financií v rozpočtoch samospráv
  2. Žiadame, aby kompenzácie za finančné výpadky samospráv neboli realizované formou refundácie, ale formou predfinancovania.
  3. V čo najkratšom termíne žiadame zverejniť daňovú prognózu Ministerstva financií SR

Spoločne vyhlasujeme, že v prípade nereagovania  na deklarované požiadavky pristúpia mestá a obce spoločne so svojimi obyvateľmi k protestom.

Mestám a obciam zhasína nádej

Vážení obyvatelia, pripájame sa k celoslovenskej iniciatíve „Mestám a obciam zhasína nádej,“ podľa ktorej dňa 30. januára 2023, v čase od 19:00 hod. do 19:30 hod. demonštratívne zhasneme časť verejného osvetlenia a dáme tak najavo, že situácia s neriešením cien energií pre samosprávy má mimoriadne vážne a negatívne dopady na plnenie mnohých našich základných úloh a povinností, čo sa dotkne aj bežného života každého z nás. Mestá a obce nie sú autormi problémov. Sú obeťami zlých rozhodnutí vlády, a to, čo v tomto období najviac potrebujeme je rýchla a efektívna pomoc od vlády.

Viac si prečítajte TU: https://www.zmos.sk/komora-miest-odobrila-protestnu-iniciativu-samosprav--oznam/mid/405616/.html#m_405616

Dátum vloženia: 25. 1. 2023 12:18
Dátum poslednej aktualizácie: 25. 1. 2023 14:43