Obsah

Skládky odpadu v našej obci

Typ: ostatné
Vážení občania, radi by sme Vás požiadali o spoluprácu pri odhaľovaní pôvodcov divokých skládok, ktoré sa dlhodobo tvoria pri zberných miestach v našej obci (u Rulcov, u Balalov, u Polievkov, u Novákov, u Holých ....).

Doterajšie zistenia nám poukazujú na to, že vo väčšine prípadov pôvodcami tohto odpadu boli občania, ktorí nemali pobyt v našej obci, tzv. chalupári, čo je smutné a zarážajúce sú medzi nimi aj občania našej obce. Toto je práve priestor, pre vytváranie znehodnocovania kvality každodenného života, priestor, ktorý praje životaschopnosti rôznych hlodavcov a divej zveri, ktoré môžu byť následne šíriteľmi chorôb a tým pádom ohrozujú život a zdravie nás všetkých.

Pri samotnom odstraňovaní týchto skládok obec vykladá nie malé finančné prostriedky, ktoré by obec mohla využiť oveľa efektívnejšie napr. na opravu ciest. Spomínané finančné prostriedky sú verejné zdroje, iným slovom sú to peniaze nás všetkých. Bez vzájomnej spolupráce máme oveľa menšiu šancu na úspech v boji pri ochrane životného prostredia v našej obci. Určite dáte všetci za pravdu, že je prirodzenou ľudskou vlastnosťou zveľaďovať si svoje okolie, prostredie v ktorom bezprostredne žijeme. Mňa ako starostu nesmierne teší, keď vidím upravené okolia Vašich nehnuteľností, na druhej strane ma mrzí, že už dlhšiu dobu bojujeme s nešvárom divokých skládok.

V prípade akéhokoľvek podozrenia a zistenia ma prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0911 270 159 

Za spoluprácu všetkým vopred ďakujem.

 

                                                          Ján Slaninák

                                                          starosta obce


Vytvorené: 8. 4. 2020
Posledná aktualizácia: 8. 4. 2020 14:02
Autor: Správce Webu