Upozornenie pre občanov - Nevhadzujte horúci popol do kontajnerov!

erb obce Zákopčie

Vážení občania,
touto cestou Vás žiadame, aby ste do kontajnerov, resp. nádob na komunálny a iný odpad nevysýpali horúci popol.

Následkom tohto konania sa kontajner môže vznietiť, čím sa trvale poškodí. Tiež hrozí, že sa požiar vzniknutý takýmto konaním môže rozšíriť na okolie a poškodiť ďalšie smetné nádoby, prípadne autá, alebo iný, možno aj Váš majetok.

Posledný takýto prípad sme zaznamenali v pondelok 28.3.2022 v Zákopčí, časť U Holých a minulý týždeň u Kordišov. Zhoreli už dva kontajnery a vznikla tak priama škoda vo výške 650 Eur, nehovoriac o nákladoch na výjazd požiarnikov, výmenu kontajnerov atď.

Vážení občania, nesypte teda horúci popol do smetných nádob, chráňte tak majetok svojej obce.

Vopred ďakujeme!

Dátum vloženia: 28. 3. 2022 12:22