Vyhlásenie mimoriadnej situácie - snehovej kalamity v obci Zákopčie dňa 03.02.2023 od 15:00 hod.

erb obce Zákopčie

Obec Zákopčie vyhlasuje Mimoriadnu situáciu - snehovú kalamitu na celom území obce dňa 03.02.2023 o 15:00 hod.

V súvislosti so vznikom mimoriadnej udalosti – snehovej kalamity na území obce Zákopčie a pôsobenia jej následkov na život, zdravie a majetok, obec Zákopčie podľa § 15 ods. 1, písm. j) zákona NR SR č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva v platnom znení

v y h l a s u j e

dňa 3.2.2023 od 15.00 hod.

na území obce Zákopčie mimoriadnu situáciu.

Počas obdobia ohrozenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti budú vykonávané opatrenia na znižovanie rizík ohrozenia, činnosti nevyhnutné na zamedzenie šírenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti a opatrenia na záchranu života, zdravia a majetku – vykonávaním záchranných prác.

Na ohrozenom území ustanovujem tieto režimové opatrenia:

Obyvatelia obce sa budú aktívne zapájať pri vykonávaní záchranných prác a to pri odstraňovaní snehu hlavne z chodníkov pri vlastných nehnuteľnostiach a v rámci vlastných nehnuteľností, obmedzia používanie vlastných motorových vozidiel a ich výjazd do času sprejazdnenia miestnych komunikácií, budú rešpektovať príkazy obce na vecné plnenie a osobné výkony, budú vyžadovať od obce spoluprácu pri zabezpečovaní zdravotnej starostlivosti (okamžité umožnenie vjazdu rýchlej zdravotnej služby k nemocným alebo pre prípad úrazu), budú vyžadovať pomoc pri možnosti vzniku škôd na majetku veľkého rozsahu, zachovajú pokoj pri zásobovaní obyvateľstva potravinami a nebudú obmedzovať sily a prostriedky, ktoré vykonávajú záchranné práce na území k. ú. obce Zákopčie.

Toto vyhlásenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia.

V Zákopčí 03.02.2023

Ján Slaninák