Zakopecká 20-tka 2021

Druhý ročník Zakopeckej cezpoľnej 20-tky sa vydaril - štartovalo doposiaľ najviac pretekárov.

Obec Zákopčie už po 3-krát zorganizovala dňa 4. septembra 2021 beh amatérskych bežcov Zakopecká cezpoľná 20-tka, ktorý bol súčasťou celodenného podujatia Rozlúčka s letom 2021.

Na rozdiel od minulých ročníkov, štart a cieľ pretekov bol na futbalovom ihrisku u Fľašíka, trať behu ostala nezmenená.

Behu naprieč Zákopčím a jeho nádhernou prírodnou scenériou sa tento rok zúčastnilo celkovo 47 pretekárov, čo bolo doposiaľ najviac.

V kategórii mužov a celkovo najlepší čas 1:29:01 dosiahol Štefan Štefina zo Žiliny-Brodna, čím obhájil svoje prvenstvo z minulého roka a zvíťazil v doterajších všetkých ročníkov behu, na 2. mieste skončil Tibor Ponek z Čadce (1:30:39 ) a 3. miesto obsadil Ján Jurčík taktiež z Čadce (1:35:08).
Kategóriu žien ovládla podobne ako v predchádzajúcich ročníkov Daniela Vorková z Čierneho s výsledným časom 1:42:43, pred Denisou Zemaníkovou z Čadce (2:00:09) a na 3. mieste sa umiestnila Štefánia Šrámková z Veľkých Karlovíc /ČR/ (2:02:19).

Aj kategória najlepší Zakopčan mala rovnakého víťaza ako vlani, keď s časom 1:50:30 dobehol do cieľa Branislav Mazúr.

Každý účastník registrovaný online dostal na pamiatku tričko, všetci pretekári po dobehnutí do cieľa medailu a osobne od starostu obce Zákopčie Jána Slanináka a zástupcu starostu Mgr. Františka Lineta pamätný list. Najlepší bežci boli odmenení aj peknými vecnými cenami.

Obec Zákopčie zároveň ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a zabezpečovali bezproblémový priebeh celého podujatia a samozrejme partnerom podujatia:

Šurik s.r.o - stavebná spoločnosť
Autoprofit Čadca s.r.o.
Hotel Severka Zákopčie
Decurio s.r.o. Raková
Dobrovoľný hasičský zbor Zákopčie - Ústredie
Dobrovoľný hasičský zbor Zákopčie - Tarabov
TJ Slávia Zákopčie
zamestnancom Obecného úradu Zákopčie

mediálnym partnerom: www.mojekysuce.sk, facebookový a instagramový portál InfoZakopčie

Zvlásť poďakovanie patrí zdravotníkom z K-9 TRAINING CENTER Žilina.

kompletné výsledky Zakopeckej cezpoľnej 20-tky 2021 nájdete: http://infozakopcie.wz.sk/vysledky.pdf

Dátum vloženia: 6. 9. 2021 13:22
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 9. 2021 14:13